Солвей-Фертський космонавт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Солвей-Фертський космонавт
Solway Firth Spaceman
Творець:Джим Темплтон
Час створення:1964

«Солвей-Фертський космонавт» (також відомий як «Солвейський космонавт» и «Камберлендський космонавт»; англ. Solway Firth Spaceman) — фігура на фотографії, зробленої 1964 року пожежним, фотографом і краєзнавцем Джимом Темплтоном (13 лютого 1920 — 27 листопада 2011 року). Знаменитий знімок був зроблений в Бург Марш, Солвей-Ферт, Камбрія, Англія. Темплтон стверджував, що на задньому плані фотографії зображена фігура в скафандрі, і наполягав на тому, що він не бачив нікого поблизу, коли робив знімок. Зображення було широко розтиражовано в сучасних газетах[1] і завоювало увагу уфологів[2] .

Фотографія

[ред. | ред. код]

23 травня 1964 року Джим Темплтон, пожежний із Карлайла, Камберленд (тепер частина Камбрії), під час одноденної поїздки в Бург Марш зробив три фотографії своєї п'ятирічної дочки. Темплтон заявив, що єдиними людьми на болотах, крім нього з дочкою, в той день були кілька бабусь, які сиділи в машині на дальньому кінці болота. У листі «Daily Mail» в 2002 році Темплтон заявив:

Я зробив три фотографії моєї дочки Елізабет в подібній позі — і був вражений, коли друге фото повернулося з проявлення «Kodak», на задньому плані було відображено щось схоже на космонавта.

Темплтон наполягав, що він не бачив фігуру до проявлення його фотографій, і аналітики «Kodak» підтвердили, що фотографія була справжньою[1].

З тих пір було висловлено припущення, що космонавтом насправді є дружина Темплтона, Енні, яка брала участь у поїздці й фігуррує на інших фотографіях, зроблених в той день. Так як камера Темплтона Zeiss Contax Pentacon F SLR відображає тільки 70 % від фактичної фотографії у видошукачі, можливо, що він зробив фотографію, не помітивши свою дружину на периферії кадру. В той день Енні була одягнена в блідо-блакитну сукню, яка на інших фотографіях, зроблених в той день, була переекспонована і виглядала як біла. У неї також було темне стрижене волосся. Якщо використовувати комп'ютерну обробку, затемнивши зображення і випрямивши горизонт, космонавт стає схожий на фігуру звичайної людини, відомої зі спини.

Розголос

[ред. | ред. код]

Темплтон заявив журналістам:

Я приніс фото в поліцію Карлайла, яка після багатьох сумнівів оглянула його і заявила, що в цьому немає нічого підозрілого. Місцева газета «Cumberland News» підхопила цю історію, і протягом декількох годин про неї дізнався весь світ. Фото, звичайно, не підробка, і я здивований як ніхто інший, як ця фігура з'явилася на задньому плані. За чотири десятиліття перебування фото суспільним надбанням мені прийшло багато тисяч листів з усього світу з різними ідеями та перспективами — більшість з яких не мають для мене особливого сенсу.

Темплтон стверджував, що після опублікування фотографії його відвідали двоє чоловіків, які стверджували, що працюють на уряд, але відмовилися показати свої посвідчення особи. «Вони сказали, що працюють на уряд і що їх ідентифікують лише за особистим номером». Після того, як він показав їм місце, де були зроблені фотографії, і пояснив, що не бачив фігуру під час зйомки, люди розсердилися і поїхали, залишивши його одного[1].

В інтерв'ю BBC Look North і листі в The Daily Mail Темплтон також стверджував, що запуск ракети «Blue Streak» на полігоні Вумера в Південній Австралії двічі був перерваний, так як на полігоні були помічені фігури двох великих чоловіків. Темплтон стверджував, що пізніше техніки побачили його фотографію в австралійській газеті і сказали, що фігури були точно такими ж.

У відповідь на прохання від уфологів дати їм знати, чи представляє фото інтерес для влади, Міністерство оборони Великої Британії офіційно заявило, що фото Темплтона їх не цікавить.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Lytollis, R (7 липня 2007). E.T. PHONE CUMBRIA. Times & Star. Архів оригіналу за 16 липня 2013. Процитовано 26 травня 2013.
  2. Thompson, A (16 серпня 2005). FAMOUS UFO SIGHTINGS FROM THE PAST. Whitehaven News. Архів оригіналу за 9 липня 2014. Процитовано 8 серпня 2013.

Посилання

[ред. | ред. код]